2015 m. vasario 16 d., pirmadienis

Ar tikrai vienintelė išeitis – griauti?

Turbūt kiekvienam yra tekę susidurti su situacija, kuomet dėl gedimų tenka griauti visai neseniai įrengtas ar suremontuotas sienas, grindis, patalpas. Dėl gręsiančių griovimo darbų neretai atsisakoma kai kurių modernių sprendimų. Tenka pripažinti, jog kai kurių griovimo darbų neprireiktų, jei iš karto statybos darbus atliktų specialistai bei profesionalai.
Viena iš opiausių sričių, kalbat apie griovimą, yra grindinis šildymas. Neretai svarstoma: ar apsimoka būste įrengti grindinį šildymą? Juk esant gedimui, išorėje esantį radiatorių sutvarkyti lengviau, o įvykus gedimui grindinio šildymo sistemoje, ko gero, teks lupti grindų dangą, griauti betoną ir panašiai.
Iš tiesų, įsirengusiems šildomas grindis, neretai tenka susidurti su problema – netolygiai įšyla grindys, kai kur jos nešyla visai.
Griauti nebūtina
Tačiau išspręsti šiai problemai, visai nebūtina griauti – gadinti grindų dangos, šalinti betono sluoksnį ir taip toliau.
Visų pirma, nerekomenduojama problemos šalinti patiems. Geriausia pasikviesti tuos meistrus, kurie įrengė grindinį šildymą. Jei šie meistrai pasirodė esą ne profesionalai, susiraskite tikrus šios srities specialistus. Jie nuorins visą šildymo sistemą. Tai reikalinga norint sureguliuoti srautus kolektoriuje. Galbūt to ir užteks, norint išspręsti bėdą.
Taip pat gali tekti pažiūrėti į kolektorių tiekiamą temperatūrą. Galbūt grindys nešyla tolygiai vien todėl, kad iš katilo ateina per žema temperatūra, ar siurbliukas sukasi pernelyg lėtai – tereikia padidinti apsukas.
Daugeliu atvejų ardyti grindų nereikia. Žinoma, pasitaiko, kai griovimo darbai yra neišvengiami. Pavyzdžiui, jei montuojant užlaužiamas vamzdis arba pažeidžiamas betonavimo metu. Tokiu atveju, deja, tenka ardyti grindis.
Darbai – tik profesionalų rankose
Tam, kad vos pasidarius remontą, vėl netektų visko ardyti, yra vienas vienintelis sprendimas – grindinio šildymo įrengimo darbus patikėti tik specialistams. Jei turima šiokių tokių statybos žinių, šildomas grindis šiaip ne taip galima įrengti pasiskaičiuos darbų rekomendacijų internete. Neretai lietuviai papuola į tokių „meistrų“ rankas, nes šių procesų mūsų šalyje niekas nekontroliuoja.
Kyla klausimas – kaip žinoti, ar savo paslaugas siūlo profesionalai ar savamoksliai? Profesionalai jums visų pirma pasiūlys padaryti grindinio šildymoprojektą. Projekte tikslia matysite, kur ir kaip bus vedžiojama sistema, kokios medžiagos bus reikalingos ir kiek visa tai jums kainuos. Savamokslio meistro darbas kainuos pigiau, nes jis projektuotojo tikrai nesamdys. Tačiau lygiagrečiai su pigumu išaugs ir rizika, jog grindinio šildymo sistema neveiks taip, kaip turėtų.
Pigumo kaina

Jau seniai suskaičiuota, kad grindinis šildymas nėra prabangus šildymas – jo įrengimas atsiperka. Žinoma, galima taupyti ieškant pigių, bet galimai nepatyrusių meistrų. Kiek tai kainuos? Nemokšiškai įrengta sistema greičiausiai šildys netinkamai – per mažai arba, atvirkščiai, per daug. Tai reiškia, kad gali sutrūkinėti betonas, suskilinėti viršutinė grindų danga, grindys šils tik ruožais. Galu gale, nenudžiugins ir išlaidos už šilumą – jos vargu, ar sumažės. Tuo tarpu profesionaliai įrengta šildomų grindų sistema padeda sutaupyti ženklią sumą. Ir grindų ardyti tikrai nereikės. 

1 komentaras:

  1. Bet kartais griovimo darbai yra neišvengiami, ypač, jei perki jau pastatytą namą ir nepatinka kambarių išplanavimas.

    AtsakytiPanaikinti